fa-IRen-US
اخبار

نمايشگاه بين المللي ايران هلث با حضور شرکت‌هاي داخلي و خارجي سوم تا ششم خرداد ماه در تهران برگزار مي شود

شرکت آواي موفق ايرانيان که سابقه‌اي طولاني در برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي دارد و متولي برگزاري بخشي از مهم ترين نمايشگاه‌ها در کشور است، بعد از وقفه اي يکي دو ساله، بيست و سومين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي، دندانپزشکي، دارويي و آزمايشگاهي را براي ارائه و معرفي آخرين دستاوردهاي مدرن حوزه تجهيزات پزشکي برنامه ريزي کرده است که قرار است از سوم تا ششم خرداد ماه امسال در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين المللي تهران برگزار شد.

در اين نمايشگاه، علاوه بر حضور ايتاليا، هند، کره جنوبي، روسيه، امارات و ... در کنار شرکت‌هاي مطرح و معتبر داخلي در زمينه تجهيزات پزشکي نيز حضور حداکثري دارند.

استقبال گسترده شرکت‌هاي صنعت سلامت از ايران و ساير کشورهاي جهان حکايت از آن دارد که فعالان اين صنعت در نظر دارند در اولين گام و نخستين حضور جدي خود براي ارائه تجهيزات، محصولات و دستاوردهاي پزشکي پس از فروکش کردن تب پاندمي کرونا بسيار جدي تر از گذشته عمل کنند.

برگزاري نمايشگاه ايران هلث، در گام بيست و سوم که مي‌تواند نويد بخش روزهاي بهتري براي حوزه تحهيزات پزشکي، دندانپزشکي، آزمايشگاهي، دارويي و خدمات سلامت باشد در ذات خود اهدافي چون دورنماي توليد و عرضه مدرن‌ترين دستاوردها در سطح جهان را دنبال مي‌کند.

علم پزشکي در سه سال گذشته، شايد سخت‌ترين ايام تاريخ خود در صدسال اخير را تجربه کرد و فراگيري بيماري کرونا در ابعاد جهاني، کارشناسان علوم پزشکي و توليدکنندگان تجهيزات در اين زمينه را واداشت تا سمت و سوهايي تازه در اين زمينه را مورد تحقيق و مطالعه قرار دهند.

شايد به تعبيري بتوان گفت: آنچه اوايل خرداد ماه در نمايشگاه تجهيزات پزشکي ايران هلث شاهد خواهيم بود، نوعي همصدايي جهاني دست اندرکاران حوزه سلامت و تجهيزات پزشکي، براي بهبود کاستي‌ها و ارتقاي توان شبکه درمان در مواردي است که در دو سال گذشته شاهد نقايصي در آن بوديم. براي مثال کمبود دستگاه‌هاي ونتيلاتور در کشور و حتي جهان و سرعت عمل نهادهاي بهداشتي در احداث و تجهيز بيمارستان‌هاي صحرايي و تخت‌هاي سيار، سرعت عمل در توليد داروهاي موثر، ارگانيزه کردن عملکردهاي جهاني توزيع خدمات درماني و مواردي از اين دست مي‌تواند برخي از مواردي باشد که احتمالا شرکت‌هاي تخصصي تلاش خواهند کرد نسبت به تسهيل فرايند‌هاي فوق راه حل‌هايي ارائه دهند.

حضور پررنگ کشورهاي مختلف در نمايشگاه ايران هلث، علاوه بر اين که نشان از عملکرد موفق برگزار کنندگان آن دارد، از يک شوق و علاقه شرکت‌هاي سراسر دنيا براي عبور از بحران ايستايي و حضور در يک رويداد فعال و فراگير و به اشتراک گذاشتن تجربيات سال‌هاي گذشته، حکايت دارد.

ضمن اين که در سويه داخلي، بي شک تاثيرات مثبت اين رويداد مهم علمي و صنعتي را در حوزه پزشکي و سلامت کشور، شاهد خواهيم بود.

با مطالعه‌اي گذرا پيرامون اوج‌گيري توليد تجهيزات مدرن پزشکي پس از دريافت هشداري بزرگ چون پاندمي کرونا، پي مي‌بريم که احساس مسئوليت با هدف پيشگيري و درمان، به يکي از اهداف بزرگ بشر تبديل شده است. به گونه‌اي که توليد اين تجهيزات با رشدي قابل ملاحظه نسبت با سال ???? با ارزشي معادل ??? ميليارد دلار، به عددي چشمگير مانند ??? ميليارد دلار در سال ???? رسيده است که نشانگر عمق توجه دست‌اندرکاران حوزه سلامت به اين مقوله است. در واقع نه تنها شرکت‌هاي تخصصي و نهادهاي تحقيقاتي، بلکه دولت‌ها و سياست گذاران نيز از اين پس توجه خاصي به اين صنعت خواهند داشت و اين رويکرد باعث خواهد شد حجم سرمايه گذاري‌ها و گردش مالي در اين صنعت به مراتب بيشتر شود.

ايران هلث، Iran Health Exhibition نمايشگاهي متنوع از دستاوردها و تجهيزات حوزه سلامت است که بر مبناي دانشي با سابقه طولاني عمل مي‌کند. به نظر مي‌رسد در سالي که قرار است بهاي قابل ملاحظه اي به شرکت‌هاي دانش بنيان داده شود، شروع سال جديد با نمايشگاه ايران هلث دريچه مناسبي براي ورود به سال 1401 است که با نهادينه کردن دانش در بخش درمان و توسعه دستاوردها و فناوري‌ها در صنعت سلامت، بيش از هر چيز شرکت‌هاي دانش بنيان در حوزه پزشکي به رشد خوبي دست پيدا کنند.

حضور پررنگ شرکت‌هاي توليد کننده تجهيزات پزشکي داخلي به نوعي تاييد اين ايده است. اگرچه کشور ما در حال حاضر به عنوان يکي از کشورهاي مطرح در زمينه توليد محصولات پزشکي يک بار مصرف مطرح و مي‌توان گفت هم‌اکنون در سطح منطقه حرف اول را مي‌زند، اما اميد است که تجربيات حضور تعاملي در نمايشگاه ايران هلث بيست و سوم زمينه‌هاي لازم و گام‌هاي اوليه براي خودکفايي حداکثري کشور در ساير محصولات و تجهيزات به وسيله شرکت‌هاي ايراني را فراهم کند. ضمن اين که از مساله ايجاد اشتغال در اين صنعت که براي کشور نيز امري حياتي است نبايد غافل ماند.

هم‌اکنون شاهد فعاليت ??? شرکت دانش‌بنيان در امر توليدات پزشکي داخلي هستيم که اگر با همين عزم راسخ ادامه بدهيم، بدون شک در زمره بزرگترين‌ها در سطح جهان قرار خواهيم گرفت.

يکي ديگر از اهداف نمايشگاه ايران‌هلث، پيوند دوسويه مراکز توليدي و کادر درمان است. مساله‌اي که با پايان‌يافتن نسبي بيماري کرونا، بيش از پيش در مرکز توجه‌ها قرار گرفته است. در واقع اين نمايشگاه را مي‌توان نخستين گام شرکت‌هاي معتبر دنيا براي پاسخگويي به نيازهاي پزشکي تلقي کرد که براي نوع بشر امنيت خاطر و تضمين سلامت بيشتري به همراه خواهد داشت.

شرکت کنندگان و بازديد کنندگان از اين نمايشگاه که عددي معادل ????? نفر را شامل مي‌شود، علاوه بر بازديد و آشنايي با بهترين و تازه‌ترين تجهيزات مربوط به علوم مختلف پزشکي، مي‌توانند در نشست‌هاي تخصصي تجاري و کنفرانس‌ها و برنامه‌هاي جانبي شرکت مي‌کنند. برنامه‌هايي که براي درک همه سطوح افراد جامعه تدارک ديده شده است. در تعريفي ساده‌تر مي‌توان اهداف اين نمايشگاه را به اين شرح اعلام کرد:

  • تقويت و ارتقاي توريسم درماني
  • حمايت همه‌جانبه از دست‌اندرکاران صنعت و تجهيزات پزشکي
  • کشف ذهنيت‌هاي نخبه در امر توليد اين تجهيزات در سطح داخلي و بين‌المللي
  • آشناکردن مخاطبان با فناوري‌هاي مدرن جهان

همانگونه که گفته شد، ايجاد تعامل، يکي از اهداف اين نمايشگاه است که مي‌توان به عنوان نگاهي انساني تعبيرش کرد. بر همين اساس آنچه که بيش از هر مورد ديگر در مرکز توجه قرار گرفته است، معرفي توانمندي‌ها در توليد محصولات در سطح گسترده جهاني و ميزان نفع همه کشورها از اين صنعت، در صورت بروز هرگونه نابه ساماني حوزه سلامت است.  

                

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2019